TEKNİK BİLGİLERProjelendirme Hizmeti
Projelere doğal taş uygulaması uzman bir mimar ve inşaat mühendisi ekibi gerektirir. Haz Mermer - Mermer, Doğal Taş, Tespit Sistemleri bu hizmeti sağlamak için teknik grubunu oluşturmuştur.

Mimari çizimler, binanın iç ve dış duvarlarının doğal taş projelendirme işlerinde kullanılır. Uygun kalınlık ve boyuttaki paneller projenin özelliklerine göre tayin edilir. Doğal taş projelendirmenin ekonomik durumu düşünülerek, üretim, işleme ve montaj yöntemleri hesap edilir. Doğal taş tasarımı yapıldıktan sonra, panellerin montajı için tespit sistemlerinin ayrıntıları hazırlanır. Bu işlemde, duvarlar üzerinde tespit edilecek ve panellerde delinecek noktalar saptanır. Uygulama projeleri, donatım çalışmalarını organize etmek maksadıyla, doğal taş montaj alanının her detayını gösterecek şekilde hazırlanır.


Uygulama Projeleri
Uygulama projelerinin hazırlanması, doğal taş çalışmalarında, mimari görünüm / binanın güzelliği ve malzemeden tasarruf etme arasındaki optimum noktayı bulmak açısından çok önemlidir. Bu, uzman bir mimar ve program yazılımcısı ekibi gerektirir. Haz Mermer - Mermer, Doğal Taş, Tespit Sistemleri, müşterilerine bu hizmeti sağlayabilmek için bir tasarım ofisi oluşturmuştur. Bu ofis, özellikle uygulama projeleri ve kesim listelerinin hazırlanması için tasarlanmış ileri yazılım programlarıyla desteklenmektedir. Tasarım ofisi, sürekli olarak, montaj ekibinin karşılaşabileceği sorunları yok etmek ve kolay ve doğru çözümler bulmak için şantiyeler ile sürekli irtibat halindedir.


Kesim Listeleri
Bir proje için gerekli olan panellerin doğru boyutları ve miktarı başarılı bir çalışma yürütmek için gereklidir. Doğal taş panellerinin tip, boyut ve miktarları özel yazılımlar kullanılarak kesim listeleri hazırlanır ve üretim siparişi için işletmeye gönderilir.Liste paneller için, tedarikin takibini kolaylaştıran bir numaralandırma ve kod sistemi içerir. Taşların her biri ve tüm türleri boyutlarına göre çizilir ve delme noktaları işaretlenir. Bu çizimler, panellerin üretimi için işletmeye gönderilir.Tespit Sistemleri Tasarımı
Tespit sistemi tasarımı doğal taş panellerinin en güvenli, hızlı ve ekonomik montajı saptamak için yapılır. Proje kriterlerine göre yapısal hesaplamalar yapılır. Haz Mermer - Mermer, Doğal Taş, Tespit Sistemleri, müşterilerine bu hizmeti sağlar ve sistemin onaylanması için belgelendirme yapar. Haz Mermer - Mermer, Doğal Taş, Tespit Sistemleri'in deneyimi ve know-how'ı, ile, tespit sistem elemanlarının kaliteli tasarımı ve üretimini kardeş firma Haz Metal sağlar.Tespit sistemlerinin hem tasarım hem de üretimi için dünya çapında kabul görmüş standartlar uygulanır. BS, DIN ve ASTM standartları tasarım ve üretimde düzenli olarak kullanılan yöntemlerdir.